Regeneračná soľ do umývačky 2 kg

Kód: GB4030
Neohodnotené
Značka: Sonett
€3,92
Skladom u dodávateľa (2 ks)
Môžeme doručiť do:
3.5.2024
SONETT Regeneračná soľ do umývačky 2 kgÚčinný ekologický prípravok do umývačky riadu.Zlepšuje účinky umývacích prípravkov, obmedzuje usadzovanie vodného kameňa a predlžuje tak životnosť umývačky.V každej umývačke riadu je pevne zabudovaný iontový výmenník, ktorý zachytáva ióny spôsobujúce tvrdosť vody, tzn. vápnik a horčík, a mäkkú vodu privádza do umývačky. Tým sa má zabrániť tomu, aby na pohároch a príboroch vznikali vápenaté okraje. Ak je iónový výmenník nasýtený iónmi vápnika a horčíka, musí sa regeneráciou obnoviť jeho absorpcia. K tomu sa používa regeneračná soľ, ktorá zaisťuje výmenu iónov spôsobujúcich tvrdosť, a stará sa tak o optimálny výsledok umývania.Zvláštnosti produktuRegeneračná soľ je čistá, vykryštalizovaná kuchynská soľ, bez prostriedkov proti spekaniu, syntetických farbív a ďalších prísad.Pôvod a vlastnosti jednotlivých zložiekV soľných baniach sa ťaží SOĽ, rozpúšťa sa vo vode a necháva sa ako hrubozrnná vykryštalizovať. Tým je zbavená nečistôt. Ako koncentrovaný roztok v soľnom zásobníku umývačky zaisťuje výmenu viazaných iónov vápnika a hor-číku za ióny sodíka z regeneračnej soli; iónový výmenník tak môže opäť dodávať mäkkú vodu.Biologické odbúravanieKuchynská soľ je prirodzená súčasť našich vôd. Kuchynská soľ je síce nerastnej povahy a nemusí byť ďalej rozpadáva, prispieva však - hoci aj relatívne malým dielom - k vyššiemu zaťaženiu našej vody soľou. Pri strednej tvrdosti vody sa do odpadovej vody dostáva asi 40 - 50 g soli na jedno umývanie.Celý obal je recyklovateľnýZloženie:INCI: Sodium chlorideČistá hrubozrnná kamenná soľ (100%) bez prídavku protispekavých látok a syntetických farbív.

Detailné informácie

DORUČENIE OD 3.0 €
DORUČENIE OD 3.0 €
Doprava do druhého dňa a DORUČENIE OD 3.0 €
PROKLIENTSKÝ PRÍSTUP
PROKLIENTSKÝ PRÍSTUP
Svojim zákazníkom vychádzame maximálne v ústrety.
ŠIROKÝ VÝBER
ŠIROKÝ VÝBER
Široký sortiment vrátane výrobkov z Českej a Slovenskej republiky.
ZAHRANIČNÝ E-SHOP
ZAHRANIČNÝ E-SHOP
Okrem Slovenskej republiky, pôsobíme aj v Česku.

Podrobný popis

SONETT Regeneračná soľ do umývačky 2 kg

Účinný ekologický prípravok do umývačky riadu.

Zlepšuje účinky umývacích prípravkov, obmedzuje usadzovanie vodného kameňa a predlžuje tak životnosť umývačky.

V každej umývačke riadu je pevne zabudovaný iontový výmenník, ktorý zachytáva ióny spôsobujúce tvrdosť vody, tzn. vápnik a horčík, a mäkkú vodu privádza do umývačky. Tým sa má zabrániť tomu, aby na pohároch a príboroch vznikali vápenaté okraje. Ak je iónový výmenník nasýtený iónmi vápnika a horčíka, musí sa regeneráciou obnoviť jeho absorpcia. K tomu sa používa regeneračná soľ, ktorá zaisťuje výmenu iónov spôsobujúcich tvrdosť, a stará sa tak o optimálny výsledok umývania.

Zvláštnosti produktu
Regeneračná soľ je čistá, vykryštalizovaná kuchynská soľ, bez prostriedkov proti spekaniu, syntetických farbív a ďalších prísad.

Pôvod a vlastnosti jednotlivých zložiek
V soľných baniach sa ťaží SOĽ, rozpúšťa sa vo vode a necháva sa ako hrubozrnná vykryštalizovať. Tým je zbavená nečistôt. Ako koncentrovaný roztok v soľnom zásobníku umývačky zaisťuje výmenu viazaných iónov vápnika a hor-číku za ióny sodíka z regeneračnej soli; iónový výmenník tak môže opäť dodávať mäkkú vodu.

Biologické odbúravanie
Kuchynská soľ je prirodzená súčasť našich vôd. Kuchynská soľ je síce nerastnej povahy a nemusí byť ďalej rozpadáva, prispieva však - hoci aj relatívne malým dielom - k vyššiemu zaťaženiu našej vody soľou. Pri strednej tvrdosti vody sa do odpadovej vody dostáva asi 40 - 50 g soli na jedno umývanie.

Celý obal je recyklovateľný

Zloženie:
INCI: Sodium chloride

Čistá hrubozrnná kamenná soľ (100%) bez prídavku protispekavých látok a syntetických farbív.

Dodatočné parametre

Kategória: Prípravky do umývačky
Hmotnosť: 0.5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: